• Schůzka pro rodiče nově nastupujících dětí do MŠ se koná v úterý 25. 8. 2020 v 15:00 hod. v budově mateřské školy.
  • Schůzka pro rodiče dětí nastupujících do třídy Motýlků se koná ve čtvrtek 27. 8. 2020 v 15:00 hod. v budově zákládní školy.

Pokyny při předávání dítěte

• při prvním vstupu do školky předkládá zákonný zástupce dítěte podepsané čestné prohlášení,
  • rodič se s dítětem rozloučí v prostorách šatny a pošle dítě do umývárny umýt si ruce,
  • v umývárně si přebírá dítě učitelka,
  • rodič nesmí vstoupit do prostor umývárny,
  • při odchodu dítěte na sebe rodič upozorní v okénku do třídy a učitelka mu přivede dítě do prostor šatny, případně pošle dítě za rodičem a zůstává ve třídě s ostatními dětmi, okénkem do šatny dozajistí setkání rodiče s dítětem,
  • při pobytu na zahradě si rodič vyzvedává dítě ze zahrady a do prostor MŠ již nevstupuje.

Prosba o spolupráci

Vážení rodiče,

dejte svému dítěti do školky:

• plastovou láhev s pitím (zajištění pitného režimu při činnostech venku). Láhev podepište a každý den si jí odneste domů umýt (zajištění hygieny).
  • do skříňky pokrývku hlavy (slunečné počasí).

Vážení rodiče,

pokud Vaše dítě bude chodit o letních prázdninách do mateřské školy, upřesněte nám do 26. 5. 2020,v kterých týdnech přijde.

Děkujeme.

Vzor zprávy:

Jméno a příjmení dítěte:

Docházka dítěte o letních prázdninách ANO/NE

• 1. 7. - 3. 7.
  • 7. 7. - 10. 7.
  • 13. 7. - 17. 7.
  • 20. 7. - 7. 8. MŠ uzavřena
  • 10. 8. - 14. 8.
  • 17. 8. - 21. 8.
  • 24. 8. - 28. 8.
  • 31. 8.

Předpokládaný termín znovuotevření mateřské školy je 25. květen 2020.

Základní provozní podmínky mateřských škol po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření a doporučení. Tento dokument stanoví pouze ty základní provozní podmínky, které se liší (či jsou stanoveny nad rámec) od standardních podmínek vyplývajících ze školských, hygienických a dalších předpisů.

Cesta do mateřské školy a z mateřské školy

Při cestě do školy a ze školy se na děti a doprovod vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

• Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné např. u doprovodu dítěte/členů společné domácnosti).
  • Minimalizovat velké shromažďování osob před školou.

V prostorách mateřské školy

• Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest) nesmí do mateřské školy vstoupit.
  • Doprovázející osoba se v prostorách mateřské školy pohybuje vždy v roušce, a to pouze po nezbytně nutnou dobu (zejména předání, vyzvednutí dítěte).
  • Neprodleně po přezutí a převlečení si musí každé dítě důkladně umýt ruce vodou a tekutým mýdlem.
  • Aktivity budou organizovány tak, aby bylo možné větší než obvyklou část dne strávit venku v areálu MŠ, včetně zahrady.
  • Děti a pedagogičtí pracovníci mateřské školy roušky v prostorách školy nosit nemusí.

Rámcová pravidla pro zajištění školního stravování

• Stravování bude realizováno vydáváním teplých obědů při zajištění přísných bezpečnostních pravidel.
  • Pokrmy vydává personál včetně čistých příborů. Děti si samy jídlo a pití nenabírají a neberou si ani příbory.

Osoby s rizikovými faktory

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo následující rizikové faktory:

1. Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.
  2. Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.
  3. Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou např. hypertenze.
  4. Porucha imunitního systému, např.
    1. při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.),
    2. při protinádorové léčbě,
    3. po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně,
  5. Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2).
  6. Farmakologicky léčený diabetes mellitus.
  7. Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).
  8. Onemocnění jater (primární nebo sekundární).

Do rizikové skupiny patří dítě, které osobně naplňuje alespoň jeden bod (2-8) uvedený výše nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ním žije ve společné domácnosti.

Doporučuje se, aby zákonní zástupci zvážili tyto rizikové faktory, pokud dítě patří do rizikové skupiny, a rozhodli o účasti dítěte v mateřské škole s tímto vědomím.

Při prvním vstupu do školy předkládá zákonný zástupce dítěte podepsané prohlášení.

Příloha – čestné prohlášení

Informaci o nástupu dítěte do mateřské školy předejte učitelkám na jednotlivých třídách pomocí emailové adresy nebo prostřednictvím portálu dm Software.

Třída Pedagog Kontakt
Ježci Lenka DANČIŠINOVÁ
Bc. Klára MATYŠOVÁ
Motýlci Dagmar VČELÁKOVÁ
Leona MAZÁČOVÁ

Vážení rodiče,

z důvodu uzavření mateřské školy dne 18. 3. 2020 v době mimořádných opatření se platba školného za měsíce duben – květen (2x300,- Kč) rozdělí na poloviny. První polovina pokryje platbu v daném měsíci a druhá polovina bude použita k uhrazení školného za měsíc červenec/srpen. Pokud Vaše dítě nenastoupí ani v měsíci červnu, je nutné podat žádost o snížení úplaty za předškolní vzdělávání do 15. 6. 2020. Formulář je ke stažení na webu školy (viz odkaz níže) nebo v zádveří základní školy (vchod do budovy 2. stupně). Vyplněnou žádost předejte v MŠ nebo oskenovanou pošlete e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Formulář je ke stažení ZDE.