No přece atletika! To ví v naší škole každý. Atletice se intenzivně věnujeme v hodinách tělesné výchovy i mimo vyučování v atletickém kroužku, kde se děti pravidelně schází každý čtvrtek. Žáci sportují podle projektu „OVOV“ a také plní úkoly „Olympijského diplomu.“       O tom, jací jsou výborní atleti, svědčí jejich výkony i medaile, které získali ve školních, okresních a krajských kolech. Školu reprezentovali např. na Mikulášské laťce, přespolním běhu, atletickém čtyřboji či atletické olympiádě.

Již několik let jsme zapojeni do projektu „Atletika pro děti do škol.“ I ve školním roce 2016/17 jsme plnili atletické disciplíny a o naší činnosti informovali prostřednictvím zpráv a fotografií Český atletický svaz. Za každou disciplínu (tzn. hod, skok a běh) jsme získávali papírové medaile. Na konci roku se tedy můžeme pyšnit celkem 9 medailemi. Za toto celoroční snažení dostala naše škola od Atletického svazu poděkování s podpisem Anežky Drahotové. Z medailí, i když jsou jenom z papíru, i z ocenění máme velkou radost.

Sport je zdravý nejen pro děti, ale také pro dospělé, a proto věřím, že se doma zapojí i rodiče a všichni tak naplní heslo „Běhej, skákej, házej rád - atletem se můžeš stát.“

Jaroslava Filipová