Vážení rodiče, zákonní zástupci,

dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci ZŠ a MŠ Mladá Vožice připojí k celodenní výstražné stávce. Mimo provoz bude mateřská škola, všechna oddělení družiny, školní kluby, výuka nebude probíhat na prvním ani druhém stupni základní školy.

Důvodem stávky nejsou platy učitelů, ale ohrožení kvality výuky. Nedostatek finančních prostředků ve školách by způsobil např. zvýšení počtu žáků ve třídách, omezení možnosti dělení tříd na skupiny či pořizování učebnic a pomůcek pro vzdělávání. Snížení finančních prostředků na asistenty pedagoga ohrozí společné vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Škrty v počtu nepedagogických pracovníků ohrozí zajištění provozu škol a školních jídelen.

Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.

Zaměstnanci ZŠ a MŠ Mladá Vožice